Városlista
2025. április 15, kedd - Tas, Anasztázia

Hírek

2017. Október 12. 07:40, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Három településen lesz időközi önkormányzati választás vasárnap

 Három településen lesz időközi önkormányzati választás vasárnap

Három településen lesz időközi önkormányzati voksolás vasárnap:

Héderváron polgármestert, Devecserben polgármestert és önkormányzati képviselőket, Tatán pedig egyéni választókerületi képviselőt, valamint lengyel települési nemzetiségi képviselőt választanak.

A Győr-Moson-Sopron megyei Héderváron azért kell időközi választást tartani, mert május 24-én lemondott Szabóné Németh Ágnes (független) polgármester. A tisztségért öten indulnak, közülük négyen - Alcser Norbert, Ábrahám Szilvia, Juhász József és Somogyi Péter - függetlenként, Felföldi István pedig a Magyar Munkáspárt jelöltjeként. A választói névjegyzékben mintegy ezren szerepelnek.

A Veszprém megyei, 4500 lakosú Devecserben azért lesz időközi választás, mert a képviselő-testület június 28-án feloszlatta magát. A polgármesteri posztért hatan indulnak: Ferenczi Gábor eddigi városvezető a Jobbik, Nagy Sándor a Magyar Munkáspárt jelöltjeként, Kovács László, Kozák János, Kozma György István és Somogyi Márta pedig függetlenként. A hat képviselői helyre tizenkilencen pályáznak.

A Komárom-Esztergom megyei Tatán, a 3. számú egyéni választókerületben Nágel Balázs (Fidesz-KDNP) képviselő június 28-ai lemondása miatt tartanak időközi választást. Négy jelölt indul: Ábrahám József (Magyar Munkáspárt), Gerébi András (MSZP-DK), Purgel Zoltán (Fidesz-KDNP) és Balogh István (Jobbik). A választói névjegyzékben mintegy 2200-an szerepelnek.

Tatán a lengyel nemzetiségi választópolgárok két települési nemzetiségi képviselőt is választanak vasárnap, miután a megválasztott képviselők száma a képviselő-testület működéséhez szükséges létszám alá csökkent.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld

Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon

Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.

2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld

Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.

2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld

OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását

Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.