Hírek
2019. Szeptember 23. 17:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Kiskorú gyermekét vette rá lopásra egy zalai férfi

Arra vette rá 13 éves gyermekét egy zalai férfi, hogy a szomszéd lezárt házából lopjon. Kiskorú veszélyeztetése és lopás miatt emelt vádat ellene a Nagykanizsai Járási Ügyészség.
Az előzményekről Pirger Csaba, a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-nek elmondta: a többszörös visszaesőnek számító 53 éves férfi a volt feleségével közös balatonmagyaródi házban tartózkodott a fiával, amikor az esetek történtek.
Először arra vette rá a gyereket, hogy a fürdőszobaablakon keresztül másszon be a szomszédos, lakatlanul álló családi házba, hogy a magával vitt hosszabbítóval vezesse át az áramot a saját házukba. A fiú a szúnyoghálót letépve, majd az ablakot benyomva bemászott a házba, de az épületben nem volt áramszolgáltatás, ezért nem sikerült áramot lopni.
A fiú viszont közölte az apjával, hogy van a házban néhány csaptelep. A férfi ezután egy villáskulccsal visszaküldte a gyerekét, aki leszerelte a négy darab, összesen mintegy 40 ezer forint értékű csaptelepet. Ezeket a férfi később eladta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld
Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon
Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld
Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben
Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.
2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld
OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását
Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.