Hírek
2016. Július 19. 11:32, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Öngyilkos lett egy férfi a sopronkőhidai börtönben

Felakasztotta magát egy fogvatartott a Sopronkőhidai Fegyház és Börtönben július 6-án, az esettel kapcsolatos belső vizsgálat nem tárt fel személyi állományi mulasztást
- tájékoztatta a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának kommunikációs főosztálya kedden az MTI-t.
A közlemény szerint a férfi jogerős büntetését töltötte az intézményben, amikor öngyilkosságot követett el. A fegyház és börtön személyzete talált rá, de az azonnali és szakszerű segítségnyújtás ellenére sem tudták megmenteni az életét.
A rendőrség a helyszíni vizsgálat során kizárta az idegenkezűséget.
Hozzátették: a büntetés-végrehajtás fokozott figyelmet fordít a fogvatartottak mentális egészségének megőrzésére. Már az intézetbe kerüléskor pszichológusok és reintegrációs tisztek vizsgálják meg az elítélteket, felmérik családi körülményeiket és pszichés állapotukat, ezek figyelembevételével sorolják be őket különböző biztonsági kockázati csoportokba.
A reintegrációs tisztek és a pszichológusok rendszeresen foglalkoznak a fogvatartottakkal, figyelemmel kísérik kapcsolattartásuk rendszerességét és minőségét, ösztönzik őket a tanulásra és a börtön által szervezett szabadidős tevékenységekben való részvételre, amelyekkel csökkenthetik azokat a tényezőket, amelyek önkárosításhoz vezethetnek.
Minden börtönben lelkészek is dolgoznak, hozzájuk szintén fordulhatnak a fogvatartottak, s rendszeresek az istentiszteletek és a lelki gondozások.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése
2025. Április 18. 09:46, péntek | Belföld
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld
Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután
Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld
Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén
Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal