Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2018. Április 18. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Több új tűzoltóőrs is épül országszerte

Több új tűzoltóőrs is épül országszerte

Új tűzoltóőrsök épülnek több mint félmilliárd forintos európai uniós támogatásból négy megyében – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kedden a honlapján.

A katasztrófavédelem által 2012-ben indított program nyomán negyvenkét őrs kezdte meg működését az országban. Idén európai uniós pályázat alapján újabb létesítmények épülnek; négy könnyűszerkezetes technológiával.

A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében, több mint 515 millió forint támogatásból zajló beruházás során úgynevezett fehér foltokon lévő településeken épülnek új katasztrófavédelmi őrsök.

A négy új őrs – a Zala megyei Letenyén, a Baranya megyei Sásdon, a Bács-Kiskun megyei Kiskunmajsán és a Győr-Moson-Sopron megyei Sopronkövesden – csaknem száz település biztonságát növeli majd.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése

2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld

Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután

Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.